Mobil Antivirüs

Telefonlarımızdaki virüsler, telefonların yavaşlamasına ve hatta çökmesine neden olmaktadır. Virüsler, telefonlara uygulama indirme işlemi esnasında ve internet üzerinden işlemler sonucunda bulaşmaktadır. Android işlemcisi olan telefon modellerinde virüs görülmesi ihtimali çok fazladır. Bunun nedenleri arasında google store daki uygulamaların güvenlik denetimsiz olması, Root işleminden dolayı sistem dosyalarına erişim izni verilmesi sayılabilir durumlardır.

Bu durumlara maruz kalan android işlemcili telefon kullanıcıların telefonlarına virüs bulaşmaktadır. IOS işletim sistemlerinde ise virüs görülme ihtimali daha düşüktür. Bunun nedeni ise appstore’ un uygulamalara yaptığı güvenlik denetimi ve IOS işletim sistemli telefonların içine kapanık yapısıdır. Telefonlara virüs girdiğinde yapılabilecek kolay işlemlerden biriside mobil antivirüs uygulamaları indirmektir. Bu uygulamalar yardımı ile telefonlarımızdaki virüslerin bulunması ve silinmesi işlemi yapılmış olunur.

Antivirüs Programları

Antivirüs programları gerek mobil olarak gerekse bilgisayarlarda kullanılan yararlı uygulamalardır. Bu uygulamalar, elektronik aletinizde bulunan virüslerin bulunmasını ve sistem üzerinden silinmesini sağlayan uygulamalardır. Virüsle mücadelede çok yararlı olan uygulamalar, virüse karşı koruyucu değil kurtarıcı olarak görev yapmaktadır.

Tabi ki bazı antivirüs uygulamaları hem virüs koruması hem de virüsün sistemden silinmesinde görev alabiliyorlar. Mobil antivirüs uygulamaları, telefonların uygulama marketlerinde bulunan antivirüs uygulamalardır. Mobil cihazlarda görülen virüslerle savaşta mobil antivirüsler çok etkili olmaktadır.Peki mobil antivirüs indirirken nelere dikkat etmeliyiz, nasıl kullanırız?

Mobil Antivirüs İndirme Ve Kullanma

Mobil cihazımıza antivirüs indirirken antivirüsün çalışan bir uygulama olması çok önemlidir. Çünkü bazı antivirüs uygulamaları hiçbir işe yaramamakta ve hatta bazen telefonunuza virüs bile bulaştırmaktadır. Bunun için uygulama yorumlarına ve değerlendirmelerine dikkat ediniz. İşe yarar bir antivirüs indirdikten sonra uygulama içine girmelisiniz. Uygulama içinde virüs tarayıcı bulunmalıdır. Tarama yapmak için ‘Tara’ düğmesine tıklamalısınız. Tarama sonucunda virüs bulursa Temizle’ ye tıklayarak virüsü temizleyin.

Etiketler:, 364 Okunma 19 Haz 2017

Yazar Hakkında

Yorumlar


Sen de Yorumla!